HEMI

Psík bez nožičky

Psík, ktorému chýba končatina

Takýto psík si taktiež svoj hendikep neuvedomuje. Prvé chvíle bez nožičky sú ťažké ako pre psíka, tak aj pre majiteľa. Psík sa musí naučiť podporovať svoje telo pri státí a chôdzi iným spôsobom než, kým prišiel o končatinu. Určite sa stane, že psík padne, ale netreba ho ľutovať! Treba psíčka povzbudiť, nech sa opäť postaví a ide sa ďalej. Nepotrvá dlho a psík bude chodiť a behať akoby mu nič nebolo J Uvidíte zmenu v jeho postoji, sám si nájde spôsob kedy sa mu najlepšie chodí či behá a aj si pri pohybe výrazne osvalí ostatné nožičky.

Čo sa týka aktivít, aj trojnohého psíka vieme rôznymi spôsobmi zabaviť. Môžeme sa venovať napríklad dogdancingu, poslušnosti, stopám alebo ho môžeme učiť triky či sa venovať „len“ obyčajným prechádzkam a výletom. Aj takýto psík ostane plnohodnotným psom a partnerom.

Dôležité je opäť neklesať na duchu, čím lepšie túto zmenu bude znášať majiteľ, tým šťastnejší a spokojnejší bude aj psík.

Netreba však zabúdať na špeciálnu starostlivosť o takéhoto psíka. Tým, že zaťažuje ostatné labky viac, môže mať ich mať preťažené (a nielen labky, aj chrbticu). Nie je nič jednoduchšie ako zabezpečiť mu masáž a strečing na uvoľnenie svalov.


Späť do zoznamu článkov  Späť na úvod
HEMI o.z. © 2019 |