HEMI

Gabica - mladá sučka NO s nádejou

Gabica je mladá fenka NO, odhadom 7-8 mesiacov. Biele zubiská jej len tak svietia z papuľky, je veselá a životaschopná. Našla sa na vidieku, vyhodená sa potulovala v lesíku, poľovníci ju našťastie ešte nezbadali, jedna dobrá duša jej nosila niečo pod zub. Keď sa odvážila až do dediny, hádzali po nej iní „dobráci“ kamene, raz dostala aj poriadnu bitku palicou.
Po príjme do útulku si všimli chybné držanie zadných končatín a nedobrú chôdzu. Röntgenologická diagnostika ukázala poranenie hlavice stehenného kĺbu na ľavej zadnej končatine, hlavica kĺbu je čiastočne odtrhnutá a vytočená naopak. Zranenie musí byť poriadne staré, lebo následkom nevyrovnanej chôdze došlo už k problémom v ľavom lakti, teda na prednej labe. Video:
http://www.youtube.com/watch?v=axCTROYHqEE 
Gabicu čakala operácia, zlomenú hlavicu stehenného kĺbu treba odstrániť (tzv. resekcia femuru, štandardná operácia pri zranení bederného kĺbu) a lakeť sa ošetrí artroskopicky tak, aby sa odstránil nájdený úlomok kosti, ktorý dráždi a spôsobuje zápal kĺbu. Bez opísanej operácie sa stane Gabica skôr či neskôr invalidom so stálymi bolesťami a pohybovou neschopnosťou. 
Gabica operáciu úspešne zvládla a zvládla i pooperačnú starostlivosť aj fázu rehabilitácie a fyzikálnej terapie v Sibra Centrum v Bratislave IV. Pri hydroterapii chodí psík na bežiacom páse pod vodou, ktorá odľahčuje a umožňuje pohyb bez záťaže kĺbov.

 Je to veľmi šikovná a učenlivá mladá sučka. Gabica si už šťastne žije vo svojom novom domove! Každému, kto jej pomohol, posielame jedno veľké ĎAKUJEM!!!!

Ďakujeme za Vašu pomoc!!!
DSC_0015 (2).JPG    gabica.jpg    UtulokKN50006.jpg
UtulokKN50007.jpg

Späť do zoznamu galérií  Späť na úvod
HEMI o.z. © 2019 |